Hakkımızda
Dil Merkezi
Kültürel Etkinlikler
Kulüp Faaliyetleri
RAM
Çocuk Kulübü
Platformlar
Medyatek
Dil Merkezi
MGU
Rusça Dersleri
Türkçe Dersleri
DİL MERKEZİ

TÜRK- RUS KÜLTÜR VAKFI DİL OKULU

Türk-Rus Kültür Vakfı Dil Okulu’nda Rusça ve Türkçe kursları verilmektedir. Dil Okulumuz Rusça dil eğitiminde dünya lideri Moskova Devlet Üniversitesi’nin, kurumsal ve bireysel dil eğitimindeki tecrübesini ve başarısını, İstanbul’da hizmetinize sunmaktadır.

Türk-Rus Kültür Vakfı Dil Okulu’nda Rusça öğrenmek, bir dil eğitimi almanın ötesinde, vakıf bünyesindeki kültürel etkinlikler yoluyla Rusya’yı ve Rus kültürünü tanıma ve keşfetme fırsatıdır.

Dil Okulumuzun öğrencileri, aynı zamanda Rus edebiyatı üzerine zengin bir kaynakça sunan,  Rusça dil öğrenimi için gerekli materyalleri; Rusça filmleri, müzikleri, dergileri ve gazeteleri barındıran kütüphanemizden faydalanma şansına sahiptir.

MOSKOVA  DEVLET ÜNİVERSİTESİ (MGU)

RUSÇA HAZIRLIK SINIFI

Türk-Rus Kültür Vakfı Dil Okulu Rusça Hazırlık Sınıfı’nda Moskova Devlet Üniversitesi’nin Rusça hazırlık sınıfı programı uygulanmaktadır.  Eğitim yılı sonunda yapılacak sınavda başarılı olan öğrenciler MGU Rusça sertifikası almaya hak kazanmaktadır. Bu sertifikaya sahip olan öğrenciler, Rusya'da tekrar bir dil sınavına tabi tutulmaksızın istedikleri bir yükseköğretim bölümüne başvurabilmektedir.

TÜRKÇE KURSLARI

Dil okulumuzda Türkçe kurslarımız, uzun süre yurt dışında Türkçe’nin yabancılara öğretimi konusunda akademik çalışmalar yapmış ve bu alanda pratik tecrübesi olan uzman öğretmenler tarafından,  denenmiş ve başarılı sonuçlar vermiş eğitim materyalleri kullanılarak verilmektedir.

Kurslarımızda grup dersleri, kurumsal kurslar, çocuk kursları ve kişiye özel kurslar normal, hızlandırılmış ve yoğun program seçenekleriyle sunulmaktadır. Genel amaçlı Türkçe derslerinin yanı sıra İş Türkçesi ve Konuşma Türkçesi gibi çeşitli programlar da sunulmaktadır. Kulüp faaliyetleri ile öğrencilere pratik imkânları sunulmaktadır.

Okulumuzda düzenlenen kurslarda veya dışarıdan girilen sınavlarda başarılı olan öğrenciler TÖMER Türkçe sertifikası almaya hak kazanmaktadır.

RUSÇA KURSLARI

Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programına (ADÖÇ) uygun olarak Rusça kursları dinleme, okuma, konuşma, karşılıklı konuşma ve yazma becerilerine dayalı altı seviyeden oluşmaktadır. Grup dersleri, kurumsal kurslar, çocuk kursları ve kişiye özel kurslar; normal, hızlandırılmış ve yoğun program seçenekleriyle sunulmaktadır.  Dersler "%100 Rus Eğitmenler"  tarafından verilmektedir. 

Genel amaçlı Rusça derslerinin yanı sıra İş Rusçası ve YDS Rusçaya Hazırlık gibi çeşitli programlar da sunulmaktadır.

Okulumuzda düzenlenen kurslarda veya dışarıdan girilen sınavlarda başarılı olan öğrenciler MGU Rusça sertifikası almaya hak kazanmaktadır.

YAZ OKULLARI

Yaz okulu programları öğrencilerimize hem kültürel aktivitelerle dolu unutulmaz bir yaz tatili, hem yoğun bir dil pratiği imkanı sağlamaktadır. Yaz programlarımız öğrencilerimize pratik yapabilme özgüveni sağlamaktadır.

RUSYA’DA RUSÇA YAZ OKULLARI

Moskova Devlet Üniversitesi Yaz Okulu

Puşkin Enstitüsü Yaz Okulu

Yasnaya Polyana Tolstoy Yaz Okulu

St. Petersburg Devlet Teknik Üniversitesi Yaz Okulu

TÜRKİYE’DE TÜRKÇE YAZ OKULLARI

Türk-Rus Kültür Vakfı Yaz Okulu

TÖMER Yaz Okulu

SFace STwit SVimeo SVKontakte
AltMenu1
AltMenu2
AltMenu3
AltMenu4
AltMenu5
AltMenu6
AltMenu7